3 Graikijos salos, kuriose birželį pajusite atostogas be triukšmo

Birželis – tobulas metas atrasti ramesnį Graikijos salų veidą. Jūra jau pakankamai šilta, saulė dosniai dalina savo spindulius, tačiau didžiosios turistų minios dar nespėjo užtvindyti pakrančių. Tai mėnuo, kai galite mėgautis autentiška salų dvasia, vietinių svetingumu ir ramybe, kurios taip trūksta vasaros įkarštyje. Štai trys nuostabios salos, kuriose birželį atrasite tikrąjį Graikijos grožį be įkyraus minių šurmulio.

Ikaria – ilgaamžiškumo ir ramybės sala

Ikaria, pavadinta mitinio Ikaro vardu, yra viena iš tų retų vietų pasaulyje, kur žmonės gyvena ypač ilgai ir sveikai. Ši sala, esanti šiaurės rytinėje Egėjo jūros dalyje, yra viena iš penkių pasaulio „mėlynųjų zonų”, kur neproporcingai daug gyventojų sulaukia šimto metų ir daugiau.

Birželį sala dar tik ruošiasi turistiniam sezonui – pakrantės neužpildytos skėčiais, tavernos dar neužtvindytos lankytojais, o vietiniai turi laiko nuoširdžiam pokalbiui. Tai puikus metas patirti autentišką Ikarijos gyvenimo būdą, kuris, manoma, ir yra ilgaamžiškumo paslaptis.

Ką veikti Ikarijoje birželį:

  • Atraskite laukinius paplūdimius: Nas, Seychelles ir Messakti paplūdimiai birželį beveik tušti, nors vanduo jau maloniai šiltas. Galėsite mėgautis nuostabia gamta ir ramybe.
  • Pasinerkite į terminių šaltinių malonumus: Therma kaimelyje galite išbandyti gydomuosius radioaktyvius šaltinius, kurių vanduo siekia 50°C temperatūrą. Birželį nereikės laukti eilėse prie geriausių natūralių „spa”.
  • Dalyvaukite tradiciniame „panigiri”: Tai vietinės religinės šventės, kurios dažnai rengiamos birželį ir tęsiasi iki ankstyvo ryto. Čia skamba tradicinė muzika, šokami šokiai ir vaišinamasi vietiniu vynu bei maistu.
  • Degustuokite vietinį „pramno” vyną: Šis stiprus raudonas vynas gaminamas Ikarijoje nuo antikos laikų ir minimas net Homero „Iliadoje”.

Ikarijos gyventojai nesivadovauja laikrodžiu – vietinės tavernos gali atsidaryti vėlai vakare ir veikti iki paryčių, parduotuvės dirbti neįprastomis valandomis. Ši „laisva” laiko samprata, kartu su sveiku maistu, bendruomeniškumu ir fiziniu aktyvumu, laikoma Ikarijos ilgaamžiškumo paslaptimi.

„Čia laikas tarsi sustoja. Niekur neskubame, mėgaujamės kiekviena akimirka, daug vaikštome kalnuotoje vietovėje, valgome savo užaugintą maistą ir geriame namie gamintą vyną”, – pasakoja vietinis 96 metų Georgios, vis dar kasdien dirbantis savo alyvmedžių giraitėje.

Amorgos – dvasingos ramybės prieglobstis

Amorgos – labiausiai į rytus nutolusi Kikladų salyno sala, išgarsėjusi Luco Bessono filme „Didžioji žydrynė” (Le Grand Bleu). Šią salą gaubia mistiška atmosfera, o stačios uolos, besileidžiančios į krištolinio skaidrumo vandenis, atima žadą.

Birželio mėnesį Amorgos dar neužplūsta didžiosios turistų bangos, todėl galite pasimėgauti jos laukiniu grožiu, istoriniu paveldu ir dvasingumu netrukdomi minių.

Ką veikti Amorgos saloje birželį:

  • Aplankykite Panagia Hozoviotissa vienuolyną: Įsikūręs 300 metrų aukštyje stačioje uoloje, šis baltas vienuolynas atrodo tarsi priaugęs prie uolos. VIII amžiuje įkurtas vienuolynas birželį nėra perpildytas lankytojų, todėl galite ramiai pasimėgauti kvapą gniaužiančiais vaizdais į Egėjo jūrą.
  • Išbandykite Agia Anna paplūdimį: Šis paplūdimys išgarsėjo „Didžiojoje žydrynėje” ir yra vienas gražiausių saloje. Birželį galite mėgautis jo grožiu beveik vieni.
  • Ištyrinėkite „Kato Meria” regioną: Šiaurinėje salos dalyje esantis regionas žavi savo autentiškais kaimeliais, kuriuose laikas tarsi sustojęs. Čia galite pamatyti tradicinius vėjo malūnus, senus aliejaus spaudimo įrenginius ir pajusti tikrąjį salos ritmą.
  • Pasivaikščiokite senoviniais takais: Sala išraižyta senovinių akmenimis grįstų takų, jungiančių kaimelius. Birželį, kai temperatūra dar nėra karšta, tai tobulas metas atsiduoti pėsčiųjų žygiams.

„Amorgos – tarsi neatrastas lobis Kikladų širdyje. Čia, kitaip nei Santorine ar Mykonose, dar galima pajusti tikrąją salos dvasią, bendrauti su vietiniais, kurie nepamiršo savo tradicijų ir gyvenimo būdo”, – dalijasi įspūdžiais salos lankytojai.

Vakarais būtinai užsukite į Chora miestelio taverną, kur skamba tradicinė Kikladų muzika, o vietiniai kartais spontaniškai pradeda šokti tradicinius šokius.

Folegandros – ramybė tarp dangaus ir jūros

Folegandros – nedidelė uolėta sala, įsitaisiusi tarp didesnių ir garsesnių Kikladų salyno salų. Dėl savo atokumo ji ilgą laiką buvo aplenkta masinio turizmo, išsaugodama autentišką Kikladų charakterį ir ramų gyvenimo būdą.

Birželį saloje tvyro ypatinga ramybė – nedaugelis turistų jau atranda šį mažą rojų, tačiau jų dar nepakankamai, kad suardytų natūralų salos ritmą.

Ką veikti Folegandros saloje birželį:

  • Pasigerėkite Chora miesteliu: Šis vienas gražiausių Kikladų miestelių įsikūręs ant 200 metrų aukščio uolos krašto. Tradiciniai baltai tinkuoti namai, siauros gėlėmis išpuoštos gatvelės ir trys centrinės aikštės sukuria nepakartojamą atmosferą. Birželį galite ramiai pasivaikščioti netrukdomi turistų minių.
  • Aplankykite Panagia bažnyčią: Pasivaikščiojimas zigzaginiu taku iki bažnyčios, stovinčios ant uolos virš Chora, atsiperka nepakartojamais saulėlydžiais. Tai vieta, kur susijungia dangus ir jūra.
  • Mėgaukitės nuošaliais paplūdimiais: Katergo, Livadi ir Agios Nikolaos paplūdimiai birželį beveik tušti. Nors kai kuriuos pasiekti reikia pasiryžimo – keliauti akmeniniu taku ar net valtimi – pastangos atsiperka privatumo jausmu.
  • Išbandykite vietinę virtuvę: Souroto (tradicinis sūris), matsata (rankų darbo makaronai su triušiena ar vištiena) ir pastrume (slėgta ir džiovinta ožkiena) – vietiniai delikatesai, kurių būtina paragauti.

„Folegandros – sala tiems, kurie vertina tylą, autentiškumą ir gamtos grožį. Čia nėra triukšmingų barų ar naktinių klubų, tačiau yra kažkas daug vertingesnio – galimybė pasinerti į tikrąjį graikišką gyvenimą”, – pasakoja nuolatiniai salos lankytojai Kelionių panorama gidai.

Birželio vakarais, sėdint mažoje tavernoje Chora miestelyje, stebint saulėlydį ir gurkšnojant vietinį vyną, pajusite tikrąją Graikijos dvasią – tą, kurios dažnai nebelieka judriose turistinėse vietovėse.

Kada vykti ir kaip pasiekti?

Visos trys salos pasiekiamos keltais iš Atėnų Pirėjo uosto. Birželio pradžioje keltų tvarkaraščiai jau būna vasariški, tačiau bilietų įsigyti daug lengviau nei liepą ar rugpjūtį.

  • Iki Ikarijos: Kelionė keltu trunka apie 6-8 valandas iš Pirėjo uosto.
  • Iki Amorgos: Keltu iš Pirėjo – apie 7-9 valandas, arba greituoju keltu iš Naxos salos – apie 1-2 valandas.
  • Iki Folegandros: Keltu iš Pirėjo – 3-5 valandas, arba greituoju keltu iš Santorino – apie 1 valandą.

Birželį keliauti patogiausia dar ir dėl to, kad oro temperatūra svyruoja apie malonius 25-28°C, vanduo jau šiltas (apie 22-24°C), o lietaus tikimybė minimali.

Šios trys salos – tai Graikija kelionės, kokią ją matė ir mylėjo keliautojai prieš kelis dešimtmečius, prieš masiniam turizmui užplūstant populiariausias kryptis. Birželį čia galite patirti atostogas be triukšmo, susitikti su tikraisiais salų gyventojais ir parsivežti namo ne tik nuotraukas, bet ir autentiškus įspūdžius, kurie išliks ilgam.

Related Posts